Dołącz do programu

Jeśli chcesz by Twój produkt pojawił się na dermindex.com:

  1. Sprawdź czy Twój produkt spełnia podstawowe kryteria Dermindex
  2. Zapoznaj się z regulaminem projektu.
  3.  Napisz do nas uwzględniając liczbę produktów, które chcesz zamieścić w katalogu a my przygotujemy ofertę i udzielimy wsparcia w przygotowaniu opisów.

Patryk Zielniewski
515 820 335
patryk.zielniewski@neuca.pl 

Katarzyna Sińczak
721 202 833
katarzyna.sinczak@neuca.pl


Program informacyjno-edukacyjny DERMINDEX

Program Informacyjno-Edukacyjny DERMINDEX to dobrowolny model prezentacji cech jakościowychproduktów zgłoszonych do bazy CPNP, który tworzy rzetelny, użyteczny i przejrzysty przekaz natemat produktów kosmetycznych sprzedawanych w aptekach. Jest to program skierowany dofarmaceutów, lekarzy oraz użytkowników poszukujących informacji o produktach kosmetycznych.

(i) Udział w projekcie prowadzi do uporządkowania informacji o produktach kosmetycznych ipozytywniewpływa na rzetelność przekazu do farmaceuty. Podmioty, które dołączyły do projektu udostępniająpełne dokumentacje produktowe i aktywnie uczestniczą w tworzeniu katalogu dostarczając potrzebnąwiedzę do aptek w użyteczny i atrakcyjny sposób.

Do programu może dołączyć każdy uczestnik rynku odpowiedzialny za produktykosmetyczne dostępne w obrocie aptecznym.

Dlaczego warto pokazać swoje produkty na dermindex.com ?

Katalog Dermindex cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Farmaceutów. Występuje w wersjipapierowejoraz internetowej. Książka dociera do niemal wszystkich aptek w Polsce, natomiast stronainternetowapozwala na poszerzenie grupy docelowej o specjalistów z branży kosmetycznej oraz konsumentów.

Dzięki połączeniu Dermindex.com z bazą systemu rezerwacyjnego Apteline, możliwe jestpoprowadzenie klienta przez cały proces zakupowy, począwszy od researchu rynku aż po dokonanietransakcji.

Dzięki dodatkowym wyróżnikom w postaci ikon i znaków informujących o jakości produktów,użytkownicyotrzymują kompletną informację o produkcie kosmetycznym. Zaawansowana wyszukiwarka z dokładnymfiltrowaniem pozwala na znalezienie produktów najbardziej odpowiadających kryteriom użytkownika.

Warto zatem zadbać, by produkty pojawiły się na Dermindex.com.Co zrobić by produkt znalazł się na dermindex.com?

Jeśli produkt spełnia nasze podstawowe kryteria, w pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktuz namioraz zapoznania się z regulaminem projektu Dermindex.

Warunkiem podstawowym udziału produktu w Programie jest:

1. zgodność z rozporządzeniem nr 1223/2009, w tym:
a. zapewnienie bezpieczeństwa produktu poprzez realizację oceny bezpieczeństwa i sporządzonego z oceny raportu zgodnie z wymogami Rozporządzenia nr 1223/2009;
b. zapewnienie zgodności procesu produkcji produktu z dobrą praktyką produkcji, o której mowa w art. 8 Rozporządzenia nr 1223/2009;
c. zgłoszenie Produktu do bazy cosmetic products notification portal (CPNP) zgodnie z wymogiem z art. 13 Rozporządzenia nr 1223/2009;
2. brak jakichkolwiek wszczętych, toczących się lub negatywnie dla Produktu zakończonychpostepowańcywilnych, karnych i administracyjnych względem Produktu;
3. brak zgłoszeń dotyczących ciężkich działań niepożądanych Produktu.Jakich informacji potrzebujemy?

1. Lista produktów
2. Opisy produktów zawierające:a. Kod EAN
b. Dostępne pojemności wraz z informacją o postaci produktu
c. Tagi dot. zastosowania produktu i/lub jego cech szczególnych, wyróżników etc. (wybór z listy)
d. Główne składniki aktywne (w j. polskim)
e. Pełny skład (INCI)
f. Efekty stosowania wraz z informacją o źródłach/badaniach, na podstawie, których dany efekt został stwierdzony
g. Sposób stosowania produktu
h. Szczególne ostrzeżenia
i. Nazwę producenta, dystrybutora lub marki
3. Grafiki:a. Logotypb. Packshot4. Wybór ikona. Stopień ochrony SPF (jeśli dotyczy)
b. Grupa wiekowa dla której przeznaczony jest produkty (jeśli dotyczy)
c. Dla kobiet w ciąży
d. Produkt naturalny
e. Dla skóry szczególnie wrażliwej
f. Wegański
g. Produkt przyjazny dla dla środowiska

Oznaczenia oraz ikonografia stosowana w katalogu

Ikony oraz znaki jakości będą również przyznawane w oparciu o opisy/materiały,które otrzymujemy.


Zapraszamy do kontaktu – uzgodnimy wszystkie szczegóły!


Patryk Zielniewski   +48 515 820 335   patryk.zielniewski@neuca.pl
Katarzyna Sińczak   +48 721 202 833   katarzyna.sinczak@neuca.pl

Poznaj również

Suplindex to wykaz wybranych produktów zgłoszonych do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aktualnie dostępnych na polskim rynku aptecznym.

W swojej misji Suplindex dociera do specjalistów z branży ochrony zdrowia z rzetelną, zweryfikowaną informacją na temat suplementów diety i FSMP. Projekt przyczyna się do uporządkowania polskiego rynku produktów prozdrowotnych, na którym zapanował chaos informacyjny.

W projekcie biorą udział firmy, którym szczególnie zależy na rzetelnym przekazie informacji do farmaceuty. Podmioty te wykazują się dużą odpowiedzialnością za jakość polskiego rynku produktów prozdrowotnych, udostępniając nam pełne dokumentacje produktowe i aktywnie uczestnicząc w tworzeniu katalogu. Opisy produktów zamieszczone w publikacji zostały opracowane we współpracy z producentami/dystrybutorami odpowiedzialnymi za dane produkty.

Projekt funkcjonuje równolegle w formie publikacji, która trafia do niemal 3000 aptek w Polsce oraz katalogu online na www.suplindex.com. Baza online gromadzi aktualizowane na bieżąco, rozszerzone informacje o suplementach diety i FSMP. Nadzór merytoryczny nad publikacją pełni grono wybitnych ekspertów w branży suplementów diety i FSMP, a sposób prezentacji produktów jest opracowywany wspólnie z farmaceutami.

Idź do strony projektu

Dołącz do projektu

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich producentów produktów kosmetycznychsprzedawanych w aptekach

Regulamin projektu

Katalog materiałów opatrunkowych

W ramach programu Dermindex powstał pierwszy w Polsce Katalog materiałów opatrunkowych i produktów do pielęgnacji ran wraz z Kompendium wiedzy o ranach. Katalog obejmuje wszystkie kategorie rejestracyjne produktów farmaceutycznych uporządkowanych w 5 głównych kategoriach. Katalog zawiera opisy produktów, wskazówki dotyczące ich stosowania, informacje składzie i właściwościach oraz szereg użytecznych informacji z zakresu pielęgnacji ran. Celem projektu jest ułatwienie wyboru odpowiedniego opatrunku dla danej sytuacji medycznej.

Regulamin projektu

Wsparcia przy realizacji projektu udzielili:

Neuca
PSPKD
Narodowy Instytut Leków
Innonil
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Product Law